مجله اسپرت خودرو
raoofictcmag
هفته سوم اردیبهشت ۱۴۰۱

Raoofictc.com
هفته‌ای که گذشت

کالاهای جدید بازار اسپرت خودرو

مقاله ویژه هفته

مهمترین اخبار خودرو هفته

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:‌ مجمع تشخیص با اصل واردات خودرو موافقت کرده اما برای خروج از بن بست‌ها باید قیود و شروطی در نظر گرفته شود و تشخیص آن هم در مقام اجرا به دولت سپرده شود.

محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه در موافقت با نظر مجلس با قیود و شرایطی، گفت: هیات عالی نظارت، مصوبه مجلس را مخالف سیاستهای کلی و اقتصاد مقاومتی دانسته است.

امروز خودروسازان مشکلاتی دارند که نه با مجوز واردات و نه با مخالفت با واردات، این مشکلات برطرف نخواهد شد. خودرو امروز گران است و نحوه مدیریت این دو کارخانه خودروسازی و حتی توزیع خودرو نیز اشکالاتی دارد.

وی با اشاره به جلسه مهر سال گذشته و وعده وزیر صنعت در خصوص افزایش تولید خودرو و کاهش قیمت آن، ادامه داد: نه تنها بعد از گذشت شش ماه قیمت پایین نیامده بلکه تولید هم افزایش نیافته و نسبت به سال ۹۹ و سال قبلتر آن کاهش داشته است.

با وجود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان بدهی و زیان انباشته و کیفیت پایین محصولات، ایران خودرو و سایپا همچنان به طرح‌های فروش خود ادامه دهند. حالا هم آنها بر اساس قانون جوانی جمعیت، موظف به اجرای طرحی با عنوان خودرو بدون قرعه‌کشی برای مادران شده‌اند. این هفته نوبت به دور جدید آن،تحت عنوان «پیش فروش محصولات ایران خودرو (حداکثر ۱۲ ماهه، اردیبهشت ۱۴۰۱ – ویژه قانون حمایت از خانواد و جوانی جمعیت»، رسیده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سایپا دومین مرحله از پیش فروش محصول شاهین را از امروز (۸ اردیبهشت) ساعت ۱۰ صبح آغاز کرده است و این امر تا تکمیل ظرفیت ادامه خواهد داشت.

در این مرحله از فروش، شاهین جی عرضه می شود و زمان تحویل این خودرو در ماه های مرداد و شهریور در نظر گرفته شده است، بر این اساس متقاضیان با مراجعه به آدرس اینترنتی https://saipa.iranecar.com می توانند نسبت به ثبت‌نام خودرو یاد شده اقدام کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از اکوایران، بعد از انتشار خبر مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره آزادسازی واردات خودرو از مسیر صادرات خودرو، قطعات و خدمات به نظر می‌رسد در حالی که رفتار متقاضیان مشخص است و آنها از ورود به بازار امتناع می‌کنند و منتظر کاهش قیمت‌ها باقی می‌مانند اما فروشندگان به عنوان طرف عرضه رفتارهای متفاوتی را در بازار در پیش بگیرند.

برخی از فروشندگان رفتار هیجانی در پیش گرفته و تلاش می‌کنند هر چه زودتر خودروی در اختیار خود را بفروش برسانند. آنها معتقدند حباب قیمت خودروهای وارداتی بیش از آنچه باید بزرگ شده و انتشار این اخبار سبب ریزش قیمت خودرو در بازار خواهد شد بنابراین به دنبال این هستند تا برای خودروی خود را مشتری پیدا کنند.

دسته دیگر هم معتقدند حباب قیمتی محصولات وارداتی بازار بزرگ شده اما آنها می‌گویند این قبیل اخبار در حد خبر باقی خواهد ماند و هیچگاه عملیاتی نمی‌شود.

آنها در تحلیل خود می‌گویند وضعیت کیفی محصولات تولید شده توسط زنجیره خودروسازی کشور تعریفی ندارد و با این وضعیت کیفی امکان صادر کردن خودرو و قطعات وجود ندارد بنابراین ارزی از این محل حاصل نخواهد شد تا به وسیله آن خودرو وارد شود.

طرفداران این نظر تاکید می‌کنند چنانچه بحث های انجام شده در مجمع تشخیص حتی اگر به قانون نیز تبدیل شود باز هم تنها روی کاغذ باقی خواهد ماند و هیچگاه عملیاتی نمی‌شود.

تقویم رویدادهای Raoofictc

مجله اسپرت خودرو مقالات

مجله این هفته را به اشتراک بگذارید
سوال دارید؟ بپرسید
نیاز به پشتیبانی دارید؟
سلام! برای ارتباط با پشتیبانی از طریق WhatsApp,  اپراتوری که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید